Įsigaliojus Sveikatos apsaugos ministro įsakymui, nuo sausio 1 dienos moterims Lietuvoje galės būti skiriami abortą sukeliantys preparatai ir taip atliekamas cheminis abortas, keliantis visą pluoštą medicininių, moralinių, psichologinių bei teisinių problemų, tarp kurių – didelė rizika moters sveikatai. Be to, keliami pagrįsti klausimai dėl gydytojų ir vaistininkų sąžinės laisvės, kurią užtikrinti bus labai sunku.
Teisininko Vyčio Turonio teigimu, ministro įsakymas prieštarauja Konstitucijai. „Prie kiekvieno ministro įsakymo paprastai būna nurodoma, kokiu įstatymu ar jo punktu vadovaudamasis ministras priima vieną ar kitą įsakymą. Tačiau būtent čia to nerasime, kaip ir nerasime 1994 m. dokumente – nes tokio įstatymo tiesiog nėra. Lietuvoje nėra įstatymo, kuriuo būtų įteisinta ar tuo labiau reguliuojama nėštumo nutraukimo tvarka. Ministras šiuo atveju savavališkai tą daro ir pažeidžia valdžių padalijimo principą, teisinės valstybės principą.“
LVI LR Sveikatos apsaugos ministerijai ir Seimo nariams pateikė pasiūlymus dėl teisės aktų ir pagalbos krizinio nėštumo situacijoje sistemos tobulinimo. Raštu atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje vis dar nėra sistemiškai sprendžiama krizinio nėštumo problema, kuri ypatingai aktuali siekiant užtikrinti palankią šeimai aplinką, prieinamą ir efektyvią nėščiųjų bei jų vaikų sveikatos ir gyvybės apsaugą, bet priimami su palankia šeimai politika nesuderinami teisės aktai. „Nesant įstatyminio pagrindo, ministro įsakymas, kuriuo yra sukuriama ir detaliai reglamentuojama teisė į nėštumo nutraukimą, pažeidžia konstitucinius teisinės valstybės, teisės aktų hierarchijos ir atsakingo valdymo principus.“, - rašoma LVI rašte.