Būtina pabrėžti, kad teisė į artimą ryšį nesukuria šeimos teisinių santykių, kadangi iš šio ryšio kylantys santykiai nesutampa. Tuo tarpu Civilinės sąjungos sukuriamų teisinių santykių turinys sutampa su šeimos teisinių santykių turiniu. Todėl tiek skirtingų lyčių, tiek tos pačios lyties poros sudariusios civilinę sąjungą būtų laikomos šeima.
LVI valdybos nario, teisininko dr. Vyganto Malinausko teigimu, „Civilinės sąjungos įstatymo projektas nėra joks kompromisas ar „konservatyvus variantas“ kaip kad bandoma įtikinti kolegas Seimo narius ir Lietuvos visuomenę. Projektas yra tiesiog teisinė santuokos kopija, į kurią iš Civilinio kodekso II dalies, kurioje reglamentuojama santuoka, perkeltos esminės nuostatos, apibrėžiančios iš santuokos kylančių teisų ir pareigų turinį.“
Dalinamės išsamiu šių dviejų projektų palyginimu, taip pat LVI ekspertų atlikta Civilinės sąjungos projekto ir teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius, palyginamąja analize, kuri atskleidžia, kad didelė dalis Civilinės sąjungos įstatymo teksto yra arba nukopijuota, arba šiek tiek paredagavus tiesiog perkelta iš įstatymų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius.
Taip pat kviečiame susipažinti, kaip dėl Civinės sąjungos (toliau - CS) ir Artimo ryšio pripažinimo įstatymų projektų balsavo Seimo nariai.