Nematote paveikslėlių? Spauskite čia.

Sveikiname! Šiandien Seime tėvų meilė jų vaikams nugalėjo! Nors labai sunkiai, bet Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kurios nustato garantijas šeimoms ir įveda reikšmingos žalos sveikatai kriterijų vaiko paėmimui, buvo priimtos.

Balsavimas buvo išskirtinis tuo, kad iš maždaug 110 Seimo narių, kurie buvo posėdžio salėje, balsuoti registravosi tik 71, t. y. vos vienu daugiau nei pusė visų Seimo narių minimalus skaičius, kad balsavimas įvyktų. Taigi šįkart nepavyko boikotuoti balsavimo sugriaunant priėmimui reikalingą kvorumą. Visi užsiregistravę Seimo nariai balsavo už pataisas ir vienbalsiai jas priėmė.

Dėkojame jiems ir visiems kitiems, kurie prisidėjo prie institucijų galių ir šeimos teisių subalansavimo vaiko teisių apsaugos srityje. Taip, tai dar ne paskutiniai pasiūlymai šiam svarbiam įstatymui, bet žengtas pirmas didelis žingsnis link šeimoms palankaus teisinio reguliavimo.

Susipažinkite su balsavimo rezultatais čia: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35727&p_k=1&p_a=sale_bals&p_bals_id=-34079. Juk vaiko gerovei yra ypatingai svarbu, kad jo šeima, tėvai ir jų prigimtinės teisės valstybėje būtų gerbiamos.

O čia tekstas apie vakar Seimo nariams išsiųstą kreipimąsi, kuriuo šeimas, tėvus ir vaikus atstovaujančios nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Seimo narius, prašydamos priimti pataisas ir užtikrinti, kad be pakankamai reikšmingos priežasties valstybės institucijos neturėtų įgaliojimų teisėtai atskirti vaikų nuo brangiausių ir labiausiai juos mylinčių žmonių – jų tėvų: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/del-paimamu-vaiku-tevu-nerimas-ir-itampa-praso-neleisti-paimti-be-reiksmingos-priezasties.d?id=80861069&fbclid=IwAR0s8DHkfb4fspQVw_mLvAjNgVfO7bll5IxkbQ_ARrzyL9YDj-fisqMb260  

Negalėtume vykdyti savo veiklos be savo draugų paramos. Kviečiame paremti VšĮ Laisvos visuomenės instituto (juridinio asmens kodas „303081003“) veiklą, skiriant 2 arba 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Detalesnė informacija apie galimybes paremti yra čia: https://laisvavisuomene.lt/prisidekite/

Nuoširdžiai

LVI komanda

Jeigu norite atsisakyti naujienlaiškio, spauskite čia