Nematote paveikslėlių? Spauskite čia.

 

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų parašą peticijoje „STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą“. Viliamės, kad net 17 tūkst. parašų sulaukusi peticija atkreips atsakingų asmenų dėmesį. Kartu žengus pirmąjį žingsnį, kviečiame žengti ir antrąjį. 

Rytoj, spalio 30 d., 17 val. Nepriklausomybės aikštėje (prie LR Seimo rūmų, Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks mitingas prieš tarnybų atliekamą šeimų ardymą ir nepagrįstą vaikų atiminėjimą.

Visi kartu parodykime politikams ir atsakingoms tarnyboms, kad vaikų gerovė ir jų šeimų gyvenimai yra mūsų didžiausio dėmesio ir pastangų vertas klausimas, kurio sprendimo nepavyks išvengti.

Mitingo metu pasisakys tik visuomenės atstovai: LVI Valdybos narys Vygantas Malinauskas, Kručinskų šeimos advokatė Rūta Visocnik, menininkė Jurga Lago, šešių vaikų tėtis, fotografas Evaldas Lasys ir kiti. Mitingą organizuoja Laisvos visuomenės institutas.

Čia galite rasti A3 formato plakatų, kuriuos galima atsispausdinti ir atsinešti į mitingą. Taip pat kaip simbolį galite atsinešti vaikišką žaislą ar rūbelį. Mitingo dalyvius pagal galimybes vaišinsime arbata.

Įstatyme parašyta, kad pirmiausiai šeimoms bus stengiamasi padėti, o vaiko paėmimas – kraštutinė priemonė, tačiau šiandien matome, kad kraštutinės priemonės taikomos nuo pat pradžių. Visiems tėvams be išimties parodoma, kad įstatymo akyse jie yra tik personalas „geriausiems vaiko interesams“ užtikrinti, kuris dėl sąlyginai menkos klaidos gali būti pakeistas kitais asmenimis. Silpnumui pasidavę ar įgūdžių stokojantys tėvai ir tėvai, kurie sąmoningai skriaudžia vaiką ir sukuria tokias istorijas kaip Matuko, negali būti sulyginami ir baudžiami taip pat – vaiko atėmimu iš šeimos.

Šeimų ardymas neatitinka geriausių vaiko interesų. Kiekvienas nebūtinas vaiko atskyrimas nuo jo gyvenamosios aplinkos ir šeimos yra tarnybų smurtas prieš patį vaiką ir jo šeimą.

Todėl kviečiame ateiti į mitingą ir paraginti valstybės institucijas:

  • inicijuoti vaiko teisių apsaugos reformos peržiūrą, tikslinant smurto prieš vaiką sampratą ir griežtinant vaikų paėmimo tvarką;
  • nustatyti pareigūnų veiksmais padarytos žalos atlyginimo modelį ir pareigūnų asmeninę atsakomybę už pripažintą neproporcingą elgesį;
  • užtikrinti efektyvų pagalbos šeimai teikimą visose Lietuvos savivaldybėse;
  • sukurti visuomeninės vaiko teisių apsaugos tarnybų veiklos priežiūros mechanizmą.

Po mitingo mūsų peticija bus perduota adresatams.

Ateikite į mitingą ir pareikškite savo pilietinę poziciją. Apginkime šeimas nuo tarnybų smurto!


Iki pasimatymo

Laisvos visuomenės instituto komanda

Jeigu norite atsisakyti naujienlaiškio, spauskite čia