Nematote paveikslėlių? Spauskite čia.

Gerb. {$firstname}, 

Šiame naujienlaiškyje norime su Jumis pasidalinti informacija apie įdomius artėjančius renginius. Kviečiame juose apsilankyti patiems bei pakviesti artimuosius, bičiulius ir pažįstamus.

Gyvybės apdovanojimai 2018. Jei dar negirdėjote, gegužės 5 d. 15 val. Vilniaus rotušėje įvyks kasmetine tradicija tapusių Gyvybės apdovanojimų ceremonija. Tai – unikalūs apdovanojimai Lietuvoje, skirti pagerbti prie gyvybės puoselėjimo tiesiogiai ir netiesiogiai labiausiai prisidėjusius asmenis, šeimas ir šeimynas, organizacijas bei iniciatyvas ir parodyti, kad gyvybės idėja ne skaldo, o vienija.
Iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti apdovanojimai skirtingose nominacijose: už šeimos stiprinimą, už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą, už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą ir kt.
Renginys atviras ir nemokamas visiems. Planuojantys dalyvauti kviečiami užsiregistruoti čia.
Renginio globėjas – Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, mecenatas – Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

​​​​​​​
Stasio Šalkauskio išminties šventė. Bene įspūdingiausiu mėnesio renginiu žada būti filosofo ir mąstytojo Stasio Šalkauskio atminimui pagerbti skirta šventė, kuri vyks gegužės 11–13 d. Šiauliuose. S. Šalkauskis – ne tik vienas iš garsiausių Tomo Akviniečio tyrinėtojų, kultūros filosofijos pradininkas bei solidi lietuviškosios edukologijos figūra, bet ir paskutinis tarpukario Lietuvos intelektualinio židinio – Vytauto Didžiojo universiteto – rektorius.       
Net tris dienas vyksiančioje šventėje netruks įvairiausių renginių: diskusijų, konferencijų, susitikimų. Viename iš jų – gegužės 12 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84) 14.15–15.15 val. vyksiančioje diskusijoje apie sėkmingos visuomenės principus – dalyvaus ir LVI Valdybos nariai Vincentas Vobolevičius bei Vygantas Malinauskas. Raginame dalyvauti!
Beje, kadangi S. Šalkauskis buvo klasikinių dorybių gynėjas ir ydų kritikas, organizatoriai siūlo gegužės 12 d. 19 val. apsilankyti Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ vyksiančiame intelektualaus humoro vakare, kur profesionalių aktorių pasirodymo dėka bus galima mėgautis geru humoru, skoningai pašiepiančiu tokias ydas kaip tuštybė, perdėtas vartotojiškumas ar nesąžiningumas. Bilietų pardavimo metu surinktos lėšos atiteks Rimanto Kaukėno paramos fondui, globojančiam vėžiu sergančius vaikus. Bilietus platina Bilietai.lt.

Visi renginiai, išskyrus intelektualaus humoro vakarą, yra nemokami.
Gegužės 11 d. 19 val. vyks iškilmingas Stasio Šalkauskio premijos teikimas. Paskutinį kartą ji buvo įteikta 2011 m. profesoriui Arūnui Sverdiolui. Prabėgus septyneriems metams nuo paskutinės premijos įteikimo, ji skiriama žymiam Lietuvos filosofui ir intelektualui prof. Alvydui Jokubaičiui.
Išsamią renginio programą galite rasti paspaudę šią nuorodą.
Renginio organizatoriai: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universitetas, Stasio Šalkauskio filosofinės minties draugija, Rimanto Kaukėno paramos grupė, Šv. Kazimiero ordinas, Lietuvos kultūros fondas, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija.


Šeimų eisena „MES už šeimą“. Gegužės 19 d. 12 val. nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų (Gedimino pr. 53, Vilnius) Lukiškių aikštės link pajudės tradicinė šeimų eisena. Tai – iniciatyva, kviečianti išeiti į gatves visus, kuriems ŠEIMA – pati didžiausia ir svarbiausia VERTYBĖ. Šia eisena norima atkreipti visuomenės, valdžios, jaunimo dėmesį į tai, kas yra pagrindas kiekvieno gyvenimui. Be šeimos žmogus tarsi neturi stuburo, pagrindo po kojomis. Todėl išeidami į gatves su savo antrosiomis pusėmis ir vaikais, dalyviai parodys, jog esant kartu su šeima galima nuversti kalnus.

Dalyvių laukia vaikų kolektyvų šokio flash mobas, kolektyvų pasirodymai, metų gausios šeimos apdovanojimas, atrakcionai (pripučiami batutai), teatro „Nieko sau teatras“ pasirodymas vaikams ir įvairių visuomeninių organizacijų veiklų pristatymai, o Lukiškių aikštėje šventės dalyviai bus vaišinami tikra kareiviška koše bei arbata.
Visi norintys dalyvauti eisenoje kviečiami užpildyti registracijos formą.
Organizatorius: Daugiavaikių šeimų asociacija „MES“.


Nuoširdžiai
Laisvos visuomenės institutas

Jeigu norite atsisakyti naujienlaiškio, spauskite čia