Cannot see pictures in this email? Click here

Uždek žvakelę už negimusį vaiką

Kitą trečiadienį, spalio 30 dieną, 19 val. Vilniuje, Katedros aikštėje Laisvos visuomenės institutas su kitais organizatoriais kviečia visus jungtis į tradicinę pilietinę akciją „Renkuosi gyvybę“. Akcija siekiama prisiminti kūdikius, iš kurių buvo atimta teisė gimti ir gyventi, bei skleisti žinią, jog kiekviena krizę nėštumo metu patirianti moteris, šeima turi teisę sulaukti pagalbos. Renginio metu iš žvakučių bus sudėliotas kūdikio, kurį saugo mamos ir tėčio delnai, atvaizdas.

„Abortas ne tik nutraukia vaiko gyvybę, tačiau fiziškai žaloja mamą, emociškai, psichologiškai ir dvasiškai kenkia mamai ir tėčiui, griauna šeimą bei stiprina visuomenės toleranciją smurtui. Todėl labai svarbu, kad krizę nėštumo metu išgyvenančiai moteriai ir visai šeimai būtų suteikta pagalba, apsauganti nuo tokio skaudaus pasirinkimo“, – teigia LVI direktorė Diana Karvelienė. Kviečiame skaityti jautrų abortą pasidariusios moters interviu


Jei manai, kad kiekvienas pradėtas žmogus turi teisę gimti ir gyventi,

jei nori padėti besilaukiančioms, tačiau įvairių sunkumų patiriančioms moterims,
jei nori būti kartu su tais, kurie neabejingi žmogaus gyvybės apsaugai, 

spalio 30 d. susitikime Vilniuje, Katedros aikštėje!

Renginio programa:
18:30 val. Šv. Mišios už visus negimusius kūdikius Vilniaus arkikatedroje. Kitos Lietuvos parapijos taip pat kviečiamos prisijungti malda.
19:00 val. Žvakučių uždegimas Katedros aikštėje. Žvakutėmis pasirūpins organizatoriai.

Kviečiame atvykti į akciją, dalintis žinia socialiniuose tinkluose su grotažyme #renkuosigyvybe ir savo profilio nuotrauką pažymėti akcijai sukurtais rėmeliais, kuriuos galite rasti feisbuko paskyroje „Renkuosi gyvybę“.

Atkreipiame dėmesį, kad artėjant Vėlinėms akcijai naudotos žvakelės bus paaukotos socialiai remtiniems asmenims.

Kviečiame jungtis!
Akcijos metu kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai, bendruomenės, organizacijos taip pat kviečiamos savarankiškai uždegti žvakutes negimusiems kūdikiams atminti savo gyvenvietėje. Informuokite mus apie norą rengti akciją savo mieste [email protected], gaukite daugiau akcijos gairių informacijos telefonu + 370 614 01479.


Daugiau informacijos www.gyvybe.lt ir https://www.facebook.com/events/755940474828905/


Čia galite rasti akcijos plakatą


Žvakelių degimo akcija – iniciatyvų grupės „Kiekviena nauja gyvybė svarbi!“ dalis


Teisinė bazė Lietuvoje negimusiai žmogaus gyvybei nėra pakankamai palanki, todėl reikalinga tobulinti įstatymus bei poįstatyminius teisės aktus. Taip pat svarbu, kad valdžios institucijos turėtų ilgalaikę strategiją ir veiksmų programą, pagal kurią valstybėje būtų puoselėjama pagarba gyvybei nuo jos prasidėjimo ir suteikiama reikalinga pagalba jos laukiančiai šeimai bei skiriamas atitinkamas finansavimas. Todėl LVI kartu su grupe kitų nevyriausybinių organizacijų buriasi iniciatyvoms „Kiekviena nauja gyvybė yra svarbi!“.

  1. Pagalbos iniciatyvomis bus siekiama suteikti kompleksinę pagalbą moterims ir šeimoms, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, persileidimą, nėštumo nutraukimą ar kūdikio netektį.

  2. Šviečiamosiomis iniciatyvomis kartu su partneriais sieksime didesnės visuomenės pagarbos negimusiai gyvybei, motinystei ir tėvystei.

  3. Teisėkūros iniciatyvomis sieksime, kad teisėje būtų įtvirtintos nuostatos, išreiškiančios pagarbą negimusiai gyvybei, motinystei ir tėvystei. Pavyzdžiui, pareiga dėl aborto besikreipiančiai moteriai suteikti objektyvią informaciją apie nėštumo nutraukimo fizinę ir psichinę žalą; laukimo periodo nuo kreipimosi dėl aborto iki jo atlikimo nustatymas; galimybės tėčiui dalyvauti sprendime dėl nėštumo nutraukimo užtikrinimas. Taip pat sieksime, kad būtų garantuota gydytojų sąžinės laisvė atsisakyti atlikti abortą bei numatyta pareiga Vyriausybei parengti valstybinę krizinio nėštumo programą ir užtikrinti jos finansavimą.

Esame parengę ir toliau rengiame atitinkamus teisės aktų projektus ir siekdami jų priėmimo bendradarbiaujame su politikais. Dėl šių iniciatyvų palaikymo kartu su dvidešimties nevyriausybinių organizacijų grupe kreipėmės į Prezidentą ir Pirmąją Ponią.

Informuosime Jus apie jungtinio projekto „Kiekviena nauja gyvybė svarbi!“ eigą ir toliau kviesime prisidėti.

Prie akcijos taip pat galite prisidėti finansine parama:
gavėjas – VšĮ Laisvos visuomenės institutas
​​​​​​​
sąskaitos nr. – LT417300010135577285.

Iki susitikimo Katedros aikštėje!
Laisvos visuomenės instituto komanda


Unsubscribe