Nematote paveikslėlių? Spauskite čia.

Gerb. {$firstname},

Primename, kad šiandien nuo 15 val. vyks konferenciją „Šeimos instituto reguliavimo perspektyvos Lietuvoje: sociologiniai ir teisiniai aspektai“, kurioje pranešimus skaitys tarptautiniai savo sričių ekspertai: garsus JAV sociologas profesorius dr. Mark REGNERUS ir ADF International Europos bylų skyriaus direktorius Robert CLARKE.

Renginyje bus pristatyti moksliniai duomenys, teisiniai argumentai ir siūlymai, kurie padėtų apsaugoti santuokinę šeimą Lietuvoje. Programą galite rasti čia.

Kviečiame stebėti konferencijos tiesioginę transliaciją internetu.  Tai galite padaryti paspaudę šią nuorodą.

Jeigu pirmoji nuoroda neveiktų, spauskite šią nuorodą. Prie renginio „Mokslinė konferencija „Šeimos instituto reguliavimo perspektyvos Lietuvoje: sociologiniai ir teisiniai aspektai“ rasite nuorodą į konferencijos tiesioginę transliaciją, kuri aktyvuosis renginiui prasidėjus.

Kaip ir buvo galima tikėtis, Lietuvos gėjų lyga ir susiję interneto portalai ėmė skleisti šmeižtą prieš šiandien LVI konferencijoje pranešimą skaitysiantį žymų JAV mokslininką dr. Mark Regnerus, neva į Lietuvą atvykstą nekompetentingas ar net "apsišaukėlis sociologas". Pasitelkiamos fakenews, dvigubi standartai, ad hominem argumentai, nepateikiant jokios pagrįstos kritikos. Visa tai iš tiesų kelia rimtą grėsmę laisvos visuomenės egzistavimui, įsitikinimų, žodžio ir sąžinės laisvei.

Tuo tarpu pats M. Regnerus yra gavęs Amerikos sociologijos asociacijos apdovanojimus 1999 ir 2001 už savo mokslinius straipsnius ir niekas jo kompetencija neabejojo, kol jis nepaskelbė tyrimo, skatinančio suabejoti kitų tyrimų, teigiančių, kad vaikams nėra jokio skirtumo ar augti su tėčiu ir mama, ar būti auginamiems gėjų poros, moksliniu patikimumu.

Kritika M. Regnerus studijai buvo iš esmės politizuota: kritikuota dėl politiškai nekorektiškų terminų vartojimo, dėl to, jog tyrimą finansavimo konservatyvus tyrimų institutas (tarsi tai savaime lemtų metodologines klaidas), o pusė recenzentų buvo vienalyčių santuokų oponentai (tarsi visi turėtų būti šalininkai ir tai padidintų objektyvumą). Taip pat skelbta, esą neįmanoma įvertinti su lesbiete mama augančių vaikų patirtis lėmusių faktorių, nors tai nepaaiškina panašiai neparankių vienalytėms poroms su gėjais tėvais augusių vaikų rezultatų. Žinoma, kad dėl palyginti neseno homoseksualios tėvystės legalizavimo, yra nepaprastai sunku surinkti pakankamą imtį tokiose porose užaugusių vaikų, o M. Regnerus studija šiuo požiūriu buvo išskirtinai plati. Atskiras jos išvadas vėliau yra patvirtinę kiti, tokio rezonanso nesulaukę tyrimai. Politizuotą kritikos pobūdį neabejotinai rodo pats skandalo faktas: dėl vienos tariamai metodologiškai ydingos publikacijos reikalauta žurnalo redaktoriaus atsistatydinimo, universitete pradėtas tyrimas, rašyti masiniai kreipimaisi, narpliota tyrimo metodologija. Tai nėra įprasta reakcija į sociologinį tyrimą. Nepaisant puolimo, tiek autorius, tiek redaktorius išsaugojo darbo vietas ir tęsia darbus. Kviečiame skaityti dr. M. Regnerus straipsnį apie homoseksualių sąjungų įtaką santuokos institutui.

Taip pat dar kartą kviečiame visus susipažinti su šio mokslininko ir jo kolegų atradimais, išgirsti kitų konferencijos prelegentų pranešimus šiandien 15 val. vyksiančioje LVI konferencijoje. Tiesioginę transliaciją internetu galite stebėti paspaudę šią nuorodą. Jeigu pirmoji nuoroda neveiktų, spauskite šią nuorodą ir ieškokite mūsų konferencijos.

LVI komentaro redakcija

Jeigu norite atsisakyti naujienlaiškio, spauskite čia