͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ 
Is this email not displaying correctly? View it in your browser.
Image description

LVI naujienos

2023-12-14

Visuomenė sako „ne“ vaikų lytiškumo ugdymui, prieštaraujančiam tėvų įsitikinimams

Mieli skaitytojai,belaukiant šv. Kalėdų, šį kartą ir mūsų naujienlaiškyje netrūksta gerų naujienų. Kilus diskusijoms dėl 2023 m. rugsėjo 1 d. startavusios Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos (GĮUP) lytiškumo ugdymo dalies turinio, šiuo klausimu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas, Laisvos visuomenės institutas atšventė savo dešimties metų jubiliejų, Londone įvyko konservatyvius politikos, verslo ir pilietinio veikimo lyderius iš viso pasaulio sujungusi konferencija. Šį kartą geros naujienos ir iš LR Seimo – čia atmesta Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisa, kuria būtų leista niekinti prigimtinę šeimą. Kviečiame skaityti apie visa tai ir daugiau.


Šiame naujienlaiškyje skaitykite:

 • Apklausa: visuomenė sako „ne“ vaikų lytiškumo ugdymui, prieštaraujančiam tėvų įsitikinimams;
 • Laisvos visuomenės institutas atšventė 10-ies metų jubiliejų!
 • ARC: konservatyvūs politikos, verslo, pilietinio veikimo lyderiai iš viso pasaulio;
 • Atmesta įstatymo pataisa, kuria šeimos niekinimas nebebūtų laikomas neigiamo poveikiu nepilnamečiams;
 • Skaitiniai.

  Apklausa: visuomenė sako „ne“ vaikų lytiškumo ugdymui, prieštaraujančiam tėvų įsitikinimams

  Image description

  Kilus diskusijoms dėl 2023 m. rugsėjo 1 d. startavusios Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos (GĮUP) lytiškumo ugdymo dalies turinio, Laisvos visuomenės instituto užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko visuomenės nuomonės tyrimą šiuo klausimu.


  Tyrimas parodė, kad visuomenė:

  • linkusi rinktis jos įsitikinimus atitinkantį lytiškumo ugdymo turinį (59,8 proc.);
  • tikisi, kad jis bus orientuotas į brandžios asmenybės ugdymą, atsakingo požiūrio į lytinius santykius formavimą, ugdant jaunuoliams nuostatą atidėti juos brandesniam gyvenimo tarpsniui (75,1 proc.);
  • atsiskleidžia ir lūkestis prigimtinės šeimos samprata grindžiamo lytiškumo ugdymui, kuriame pripažįstamas vyro ir moters skirtingumas ir papildomumas kaip šeimos kūrimo ir jos sampratos pagrindas (68,2 proc. nepritaria, kad mokyklose nepilnamečiams būtų formuojama nuostata apie homoseksualių santykių lygiavertiškumą vyro ir moters santykiams).

  Taigi, stebima tendencija, kad visuomenė:

  • neprieštarauja lytiškumo ugdymui mokyklose;
  • reikalauja užtikrinti tėvų teisę parinkti vaikams šeimos įsitikinimus atitinkantį lytiškumo ugdymo turinį;
  • tikisi brandžios asmenybės ugdymo;
  • remia pilnutinio lytiškumo ugdymo koncepciją, grindžiamą prigimtinės šeimos samprata ir holistiniu požiūriu į lytiškumą, pripažįstant prigimtinį vyro ir moters skirtingumą bei papildomumą kaip pamatinę vertybę ir visuomenės gėrį.

  Plačiau apie apklausą skaitykite straipsnyje, taip pat išsamią visuomenės nuomonės apklausos analizę atliko VDU dėstytoja, socialinių mokslų dr. Živilė Advilonienė. Su šia analize plačiau susipažinti galite čia.

  Laisvos visuomenės institutas atšventė 10-ies metų jubiliejų!

  Prieš dešimt metų, pastebėjus kai kuriuos Lietuvoje ir pasaulyje įsibėgėjančius procesus – žodžio ir sąžinės laisvės ribojimus, reliatyvizmo diktatūros įsigalėjimą, tikinčiųjų diskriminavimą, kurie kelia grėsmę tiek laisvai visuomenei, tiek mūsų visų bendrajam gėriui, buvo įsteigtas Laisvos visuomenės institutas.

  Image description

  „Šis pavadinimas pasirinktas, nes mūsų tikslas – ginti laisvę gyventi pagal savo tikėjimo vertybines bei moralines nuostatas. Juk visuomenė, kurioje negali gyventi neišsižadėdamas savo nuostatų, nėra laisva. Įkuriant Institutą, buvo nuspręsta, kad jo vizija bus laisva visuomenė, kurioje saugomos ir puoselėjamos kiekvieno žmogaus pilnaverčiam gyvenimui būtinos bendrojo gėrio vertybės“, – sako vienas iš instituto įkūrėjų dr. Vygantas Malinauskas.

  

  LVI tikslas yra ginti bei puoselėti vertybes, sudarančias visos visuomenės bendrąjį gėrį, šitaip siekiant Lietuvoje išsaugoti laisvą visuomenę. Taip pat šalinti perteklinius, neproporcingus ir ideologiškai motyvuotus teisinius apribojimus, puoselėti teisinę tvarką, orientuotą į visų visuomenės narių bendrąjį gėrį ir siekti tikros visuomenės bei kultūros pažangos, viešojoje erdvėje moralinį reliatyvizmą pakeičiant pagarba tiesai bei prigimtiniams moralės principams.

  

  Laisvos visuomenės instituto komanda dėkoja visiems instituto bičiuliams, talkininkams, žiniasklaidos atstovams, politikams ir rėmėjams, kad dirbote kartu, džiaugėtės visų mūsų bendrais laimėjimais, taip pat dalinotės rūpesčiu dėl bendrąjį gėrį ardančių iniciatyvų – visa tai įkvepia tik dar uoliau kovoti už mūsų visų ateitį.

  

  Dalinamės LVI 10-mečio šventinio renginio nuotraukomis.

  Taip pat kviečiame klausyti Marijos radijo Aktualijų laidos apie Laisvos visuomenės institutą bei jo per 10 veiklos metų nuveiktus darbus. Laidoje dalyvauja Laisvos visuomenės instituto direktotė Diana Karvelienė, valdybos narys ir vienas iš šio instituto įkūrėjų dr. Vygantas Malinauskas, valdybos pirmininkas Audrius Globys ir telefonu – valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kalbina kun. Sigitas Jurkštas. Laidos klausykite čia.

  ARC: konservatyvūs politikos, verslo, pilietinio veikimo lyderiai iš viso pasaulio

  Image description

  Londone spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje vyko konferencija, organizatorių kiek pretenzingai pavadinta ARC (Alliance for Responsible Citizenship, bet kartu ir nuoroda į Nojaus arką). Konferenciją inicijavo garsus profesorius Jordanas Petersonas, o politikos, verslo ir akademinių žvaigždžių komanda, kurią jis surinko šiam renginiui, tiesiog priverčia prisėsti. Lietuvoje ar bent konservatyviame, tikrosios laisvės ir Vakarų prabudimo ištroškusiame burbule ši konferencija sukėlė daug klausimų ir susidomėjimo. Konferencijoje dalyvavo ir LVI atstovai.

  Kviečiame klausyti šioje konferencijoje skaitytų pranešimų. Juos galite rasti čia. Apie konferenciją NEredaguota laidoje plačiau pasakoja politologas dr. Vytautas Sinica. Laidos klausykite čia.

  Atmesta įstatymo pataisa, kuria šeimos niekinimas nebebūtų laikomas neigiamu poveikiu nepilnamečiams

  LR Seime vyko balsavimas dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatos (4 str. 16 p.), pagal kurią draudžiama niekinti šeimos vertybes ir skatinti kitokią, nei LR Konstitucijoje ir LR Civiliniame kodekse įtvirtintą santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą. Įstatymo pataisos autoriai siūlė tokią nuostatą išbraukti, kad toks šeimos niekinimas nebebūtų traktuojamas kaip neigiamas poveikis nepilnamečiams, tačiau Seimas tam nepritarė ir nuostata liko galioti.

  Asmeninius ir frakcijų balsavimo rezultatus galite rasti čia.

  Kaip straipsnyje teigia teisininkas Ramūnas Aušrotas, tai nebuvo vien techninis balsavimas. „Šis bandymas yra manipuliatyvus, nes bandoma apeiti tėvus ir eiti per vaikus, siekiant formuoti jiems kitokias vertybines nuostatas, negu išpažįsta tėvai. Tikrasis bylos tikslas buvo ne panaikinti informacijos apie LGBT cenzūrą Lietuvoje, kurios iš tiesų nėra, <..> , bet atidaryti kelią pareigai kalbėti apie LGBT švietimo įstaigose.“, – rašo R. Aušrotas.

  Visą straipsnį skaitykite čia.

  KVIEČIAME SKAITYTI

  Image description

  Gintautas Vaitoška: priešingos lyties hormonų skyrimas yra tarsi benzino pylimas į dyzelinį automobilį

  

  „Olandų tyrimai, skelbti žymiame The Lancet moksliniame žurnale, parodė, kad transmoterų – t. y. biologinių vyrų, mirtingumas yra dukart didesnis nei bendrai vyrų bei triskart didesnis nei bendrai moterų (t. y. vyrų ir moterų, nevartojančių priešingos gimties hormonų). Transmoterys turėjo dukart didesnę riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, triskart dažniau mirė nuo plaučių vėžio, devyniskart dažniau nuo infekcijos komplikacijų ir penkiasdešimt kartų dažniau nuo AIDS.“

  Skaityti daugiau
  Image description

  Suomijos įstatymų leidėjai, ginančiai tradicinę santuoką – kaltinimų panaikinimas

  

  Lapkričio 14 d. Helsinkio (Suomija) apeliacinis teismas visiškai atmetė kaltinimus „neapykantos kalba” suomių įstatymų leidėjai Päivi Räsänen, kuri buvo teisiama už tai, kad išreiškė savo biblinį požiūrį į santuoką ir lytiškumą. Tai vadinama žodžio laisvės pergale – žmogaus žodžio ir religinių įsitikinimų laisvėms svarbų teisinį precedentą sukuriančiu atveju. Suomijos parlamento narei buvo pateikti kaltinimai dėl to, kad 2019 m. ji viešai pasidalijo savo biblinėmis, religinėmis pažiūromis apie santuoką kaip vieno vyro ir vienos moters sajungą.

  Skaityti daugiau
  Image description

  Negimusio kūdikio diena

  

  Lapkričio 23 d. Lietuvoje minėjome Negimusio kūdikio dieną. Šią dieną prisiminėme tuos kūdikius, kurie neišvydo šio pasaulio šviesos. Tai didžiulė netektis ne tik mamai, tėčiui, bet ir visai Lietuvai. Tos negimusios gyvybės galėjo būti mūsų šalies talentai, mokslininkai, išradėjai, puikūs medikai, daugiavaikės šeimos tėvai ir kt. Kiekvienais metais netenkame tūkstančių rankų, kurios kurtų ir statytų geresnę Lietuvą.

  Negimusio kūdikio dienos proga paskelbėme lietuviškai įgarsiną filmuką apie žiaurią ir gilias pasekmes motinai paliekančią aborto procedūrą.

  Žiūrėti video

  Kviečiame prisidėti prie LVI veiklos

  Jūsų parama mums kaip niekad svarbi. Kviečiame pagal galimybes prisidėti prie Laisvos visuomenės instituto veiklų bei kovos teismuose, ginant sąžinės, žodžio ir įsitikinimų laisvę. Dėkojame už Jūsų palaikymą. Plačiau skaitykite čia.

  Linkėjimai

  Laisvos visuomenės instituto komanda

  If you want to unsubscribe, click here.