Šis švedų oficialios taktikos pasikeitimas yra dar vienas ženklas – šalia tokių žinių iš Suomijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės – kad trans iliuzija pasaulyje ėmė braškėti. Aukščiau minėtas žymios „Reuters“ agentūros straipsnis taip pat yra tokios dinamikos ženklas. Tačiau kol ši gera tendencija pasieks mus dar teks palaukti: kol kas trans atvejų Lietuvoje daugėja.“
Šiuo klausimu mokslininkas pateikia patarimų susirūpinusiems paauglių tėvams: „a) išlaikykite meilę; jos ypatingai reikia, kadangi daugeliu atvejų socialinės kilmės lyties disforija ištinka jau psichologiškia kenčiančius vaikus; b) paieškokite psichologo ar psichoterapeuto, kuris supranta, jog gimties keitimas neišsprendžia jauno žmogaus problemų; c) pagarbiai diskutuokite, ginkite nuomonę, jog negalima žaloti sveiko kūno nei hormonais, nei skalpeliu, nesitikėdami greitų rezultatų. Dėkingumas ateis suaugus.“
Antrajame straipsnyje dr. Gintautas Vaitoška kalba apie iššūkius internete, kaip pasirinktas interneto turinys paveikia jauno žmogaus emocinę sveikatą, savivertę. Jame, be kitų dalykų, kalbama ir apie Socialinės kilmės (arba greitos eigos) lyties disforijos reiškinį. „Neuromokslas patvirtina: per daug informacijos aptemdo suvokimą. Tokį proto aiškumo praradimą taip pat lydi nerami, kiek desperatiška emocija: vis noriu kažko daugiau, kažką rasti, kas būtų dar įdomiau… Ir štai čia, kada taip galva pavargsta, ima vilioti „būdas“ greitai atgaivinti emocijas: pasižiūrėti kažką, kas tikrai visada įdomu ir vilioja – seksualinio turinio vaizdus.
Kaip pastebėjo dar S. Freudas (o taip pat Vydūnas), nuotaikai nukritus dėl smegenų pervargimo, tokie vaizdai emocinę tuštumą stengiasi užpildyti greičiausiai. Ieškoti internete jų nereikia: patys veržiasi per reklamos ir kitokius gimtinį instinktą stimuliuojančius vaizdus“, teigia psichoterapeutas.