‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 
Is this email not displaying correctly? View it in your browser.
Image description

LVI naujienos

2022-03-28

Karo fone – visuomenę skaldantys įstatymai

Mieli skaitytojai,pastaruoju metu lietuvių mintys, širdys ir maldos yra su Ukraina bei jos žmonėmis. Lietuvių Tauta parodė, kad įvairių krizių, sunkumų akivaizdoje moka susitelkti bendram tikslui. Prasidėjus karui Ukrainoje, lietuviai vieningai pasiryžę gelbėti ir remti Ukrainos žmones. Ir visgi sunku nepastebėti, kad šalia geranoriškų, kilnių iniciatyvų mūsų šalyje vyksta ir kiti procesai, kurie temdo vienybės nuotaiką, didina visuomenės priešiškumą.Vos tik prasidėjusi LR Seimo pavasario sesija parodė, kad karštų diskusijų ir visuomenę skaldančių klausimų nebus vengiama. Kviečiame kaip niekada ankščiau susitelkti, saugoti ir puoselėti ne tik valstybės suverenitetą, bet ir šeimos institutą, kuris yra visuomenės ir valstybės pagrindas.Šiame naujienlaiškyje skaitykite:

 • Karo Ukrainoje metu – visuomenę skaldantys įstatymų projektai Lietuvoje;
 • Priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas be „smurto lyties pagrindu“ sąvokos;
 • LKB Kronikos steigėjo laiškas ateities kartoms;
 • Skaitiniai: Dr. Vygantas Malinauskas apie teisingo karo principus.

  Image description
  Image description

  KVIETIMAS KARO FONE ATSISAKYTI PRIEŠINANČIŲ SIŪLYMŲ NEIŠKLAUSYTAS

  Image description

  Matydamas Ukrainos dramą ir kylančius pavojus Lietuvai, Laisvos visuomenės institutas dar vasario 26 dieną kreipėsi į valdančiosios koalicijos politines partijas ir Seimo narius, kviesdamas susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų svarstymo Seimo pavasario sesijoje. Pabrėžta, kad dauguma Lietuvos piliečių nepalaiko partnerystės, suteikiančios šeimos teisinį statusą tos pačios lyties poroms, Stambulo konvencijos, narkotinių medžiagų dekriminalizavimo ir kitų kontroversiškų įstatymų projektų. Šių teisės aktų svarstymas neišvengiamai didina visuomenės susipriešinimą ir nepasitikėjimą valdžios institucijomis bei jų priimamais sprendimais, o šiuo metu svarbiausias visuomenės uždavinys – vienybė ir susitelkimas. Visą kreipimąsi skaitykite čia.

  

  Kovo 16 dieną dėl valdančiųjų veiksmų nepaprastosios padėties metu į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, LR Vyriausybę, LR Seimo narius kreipėsi ir šeimas atstovaujančios organizacijos, pabrėžusios, jog valdančiųjų siūlymai keisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas apie valstybės pagrindą ir tuo pačiu metu kalbėjimas apie Lietuvos žmonių susitelkimą – niekaip nedera tarpusavyje. Šeimų organizacijų kreipimąsi skaitykite čia.

  

  Galiausiai, atsižvelgdama į šiuos argumentus, Seimo narė Agnė Širinskienė registravo pasiūlymą iš Seimo pavasario sesijos išbraukti Partnerystės įstatymo projekto svarstymą. Deja, Seimo nariai tokiam pasiūlymui nepritarė: už pasiūlymą balsavo – 48, prieš – 62, susilaikė – 3. Tai, kad projektas liko programoje, reiškia, kad jis gali būti įtrauktas į bet kurią eilinės Seimo savaitės darbų programą.


  Reikia tikėtis, kad Seimas pirmiausia spręs būtiniausius klausimus, susijusius su Ukrainos pabėgėlių krize, ir šis klausimas bus atidėtas tinkamesniam laikui.

  

  Dalinamės asmeniniais bei atskirų frakcijų balsavimo rezultatais.

  Balsavimo rezultatai
  Image description

  Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ne Putinas išrado šeimą „Ne, tikrai ne Putinas, ne Gorbačiovas ir ne Stalinas nustatė tokią tvarką. Visada, kad atsirastų naujas žmogus, yra reikalingi vyras ir moteris. Visi gyvenantys ar kada nors gyvenę žmonės atsirado, kai susijungė vyriška ir moteriška gametos. Kiekvienas LGBT narys taip pat turi biologinius mamą ir tėtį. Kitaip tariant, lyčių skirtingumas yra būtinas tiek vieno žmogaus, tiek visuomenės ir valstybės, tiek visos žmonijos egzistavimui.

  

  Tai reta žinduolių pasaulyje, bet žmonės yra linkę kurti ilgalaikes sąjungas, nes tėvų ryšių stabilumas svarbus ilgai besitęsiančiam vaiko auginimui, auklėjimui ir ugdymui (moterims nėštumo, žindymo ir vaikų auginimo metu resursus užsitikrinti sudėtinga, svarbus darbų pasidalinimas).

  Vaikas, matydamas savo tėvų santykių modelį, mokosi vyro ir moters vaidmenų įvairiose gyvenimo sferose, situacijose. Be daugelio kitų žmogausformavimosi aspektų, čia vyksta ir psichinė lytiškumo raida. Tokiai sąjungai įvardinti vartojamas senas, geras terminas – „šeima“. Šeimos gyvybė pratęsia ir pranoksta ją sukūrusių asmenų gyvybes, duodama pasauliui naujų. Ar žinote ką nors stebuklingesnio?“

  Skaityti daugiau

  Darius Alekna. Išmintingam žingsniui valdančioji koalicija dar turi laiko. „LGBT aktyvistai veikiausiai nutarė pasinaudoti Rusijos pradėtu karu Ukrainoje, jų manymu, sukūrusiu palankią situaciją ir paskubomis Seimo daugumos balsavimu priimti jiems reikalingus įstatymus. Iš viešų svarstymų staiga dingo visi teisiniai, doroviniai, filosofiniai, pasaulėžiūriniai argumentai, teliko vienas vienintelis – Putinas. Putinas yra prieš LGBT, vadinasi, visi, kas prieš Putiną turi būti už LGBT. <...>

  Image description

  Šių dienų pasaulį ir Lietuvos visuomenę, o ne LGBT ideologijas matantys politikai aiškiai supranta, kokie dideli ir gausūs darbai jų laukia šį pavasarį ir vasarą. Ir tikrai gali ištrūkti iš juos įkaitais paėmusių LGBT aktyvistų nagų.“

  Image description

  Marijos radijo „Aktualijų“ laida, kurioje teisininkas Ramūnas Aušrotas ir istorikas Darius Alekna aptaria teisinius bei politinius argumentus, kodėl Partnerystės įstatymas neturėtų būti svarstomas pavasario sesijoje.

  

  „Partnerystės projektu yra siekiama keisti konstitucinę šeimos sampratą. Taigi, tai ne eilinis klausimas. LR Konstitucija numato, kad svarbiausi visuomenės klausimai turi būti sprendžiami referendumu.“

  APSAUGOS NUO SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE ĮSTATYMAS BE „SMURTO LYTIES PAGRINDU“ SĄVOKOS

  Image description

  LR Seimas nepritarė siūlymui sugrąžinti į Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ideologizuotą „smurto lyties pagrindu“ sąvoką. Taip pat nepritarta socialdemokratų pasiūlymui siaurinti asmenų, galinčių teikti specializuotą kompleksinę pagalbą, ratą. Siūlome susipažinti, kaip balsavo individualūs Seimo nariai ir frakcijos.

  KARDINOLAS SIGITAS TAMKEVIČIUS. LKB KRONIKOS STEIGĖJO LAIŠKAS ATEITIES KARTOMS

  Image description

  „Kronikos 50 – ųjų metinių minėjimas būtų nepilnas, jei mąstytume tik apie praeities iššūkius, su kuriais susidūrė Lietuvos žmonės ir Kronikos leidėjai. Nors Lietuvos dabartis kardinaliai skiriasi nuo sovietmečio, tačiau dabarties iššūkiai yra nemažiau sunkūs, kaip anuomet. Laisvė yra didelė ir brangi Dievo dovana, bet ja gerai pasinaudoti nėra lengva.

  

  Europos Sąjungos kūrėjai vadovavosi vizija, kad Europos tautų šeima turėtų krikščioniškus pamatus, nes juos praradus galėtų iškilti pavojingų grėsmių. Šiuo metu mes su nerimu stebime ne tik galingų pasaulio valstybių konfrontaciją, bet Europos Sąjungoje vis labiau įsigalinčią neomarksistinę ideologiją, kuri kėsinasi į žmogaus gyvybę, lytiškumą bei santuokos keliu kuriamą šeimą, ir į paraštes stumia krikščionybę.“

  Skaityti daugiau

  SKAITINIAI

  Image description

  Dr. Vygantas Malinauskas. Teisingo karo doktrina (I): išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų nuodėmė.

  Šv. Augustinas yra pasakęs, kad išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų didelė nuodėmė, teigia VDU Teisės ir Katalikų teologijos fakultetų dėstytojas dr. Vygantas Malinauskas. Nors yra manančiųjų kitaip, krikščionybė nėra pacifistinė religija ir yra situacijų, kuomet pradėti karą būtų teisinga. Teisininkas dr. V. Malinauskas aiškina, kaip Bažnyčioje atsirado teisingo karo doktrina ir kokios teisingo karo normos galioja šiandien.

  Skaityti daugiau

  Dr. Vygantas Malinauskas. Teisingo karo doktrina (II): kaip kariaujant išlikti žmogumi.

  

  Krikščionių tikėjime gyvybės praradimas nėra blogiausia, kas gali nutikti žmogui. „Jėzus sako, atsukti savo skruostą, bet nesako atsukti savo brolio skruosto. Dievas stoja į teisingumo pusę. Jei teisingumas reikalauja blogį sustabdyti ir nėra kito kelio kaip tik panaudoti jėgą, tai nepadaro veiksmo neteisingo“, – teigia Vygantas Malinauskas.

  Skaityti daugiau

  Kviečiame prisidėti prie LVI veiklos

  Jūsų parama mums labai svarbi. Kviečiame pagal galimybes prisidėti prie Laisvos visuomenės instituto veiklų (straipsnių rašymo, viešinimo, ekspertų išlaikymo, konferencijų rengimo, vertimų ir kt.) finansine parama ir dėkojame už Jūsų palaikymą. Plačiau skaitykite čia.

  Linkėjimai

  Laisvos visuomenės instituto komanda

  If you want to unsubscribe, click here.