Is this email not displaying correctly? View it in your browser.
Image description

Brangūs Lietuvos žmonės,

agresyvi Rusijos valdžia negerbia suverenių šalių valstybingumo, aukoja tūkstančius gyvybių, luošina milijonus likimų, kad tai atimtų iš kaimyninių valstybių bei kelia didžiulius iššūkius Europos ir pasaulio maisto, energijos ir kitų būtinų produktų prieinamumui bei kainoms. Šiuos ir kitus pastarojo meto Lietuvai aktualius iššūkius pristatau savo naujienlaiškyje. 


Image description

Lietuvos ūkininkai jau šiandien dirba ženkliai žaliau nei Vakarų ar Pietų Europoje, mes pagal pesticidų naudojimą esame toli iki ES
vidurkio, trim ar keturiais kartais jų naudojame mažiau nei ES senbuvės. Tad kelti visiems vienodus mažinimo tikslus yra neadekvatu – mūsų ūkiai nukentėtų labiau vien dėl to, jog šiandien dirba tvariau. Būtina iš naujo peržiūrėti Europos Komisijos nustatytas  augalų apsaugos priemonių normas  valstybėms narėms, kurios Lietuvos atžvilgiu yra nelogiškos ir nustatytos labai dirbtinai, neatsižvelgiant į skirtumus tarp šalių.

Plačiau
Image description

Europos Komisija mus išgirdo ir neleido Lietuvos Vyriausybei apiplėšti Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono, tad šio regiono vystymui ir pažangai liks didesnė Sanglaudos politikos asignavimų dalis nei numatė Vyriausybė. Bendromis pastangomis išsaugojome regionams daugiau kaip 300 mln. eurų! Europos Komisija nurodė Lietuvos Vyriausybei vengti tolesnio skirtumų tarp Lietuvos regionų didinimo bei užtikrinti labiau subalansuotą ir policentrinį visos šalies vystymąsi.

Plačiau
Image description

Liepos 6 d. – tamsi diena klimatui ir energijos perėjimui prie atsinaujinančių išteklių. Deja, liberalų ir kitų dešiniųjų balsais Europos Parlamentas priėmė Europos Komisijos pasiūlymą dujas ir branduolinę energiją ženklinti kaip „žaliąją“ ES taksonomijoje. Investuotojams ir visam pasauliui pasiųsta žinia, kad ES dabar pripažįsta iškastines dujas ir branduolinę energiją kaip tvarias investicijas. Žaliųjų/ELA frakcija Europos Parlamente, kuriai priklausau, ir toliau kovos už visišką iškastinio kuro atsisakymą ir perėjimą prie 100 proc. atsinaujinančios energijos.

Plačiau
Image description

Gyventojai galės matyti, kur „nusėda“ ES pinigai. Pradėjo veikti nauja Europos Komisijos valdoma Kohesio atviros ir nemokamos prieigos platforma https://kohesio.ec.europa.eu, skirta pamatyti sanglaudos politikos pasiekimus. Vos keliais paspaudimais kiekvienas gali sužinoti, kaip ES investuoja lėšas mūsų regionuose ir miestuose, kokiais projektais skatinama konvergencija, ekonominė, socialinė bei teritorinė sanglauda. Sanglaudos politika tampa dar atviresnė ir skaidresnė.

Plačiau
Image description

Maisto trūkumas kartu su kainų kilimu ir kitomis problemomis Šri Lankoje sukėlė ekonominę ir politinę krizę. Čia vyko mėnesius trukę protestai, perversmas valdžioje.  Daugeliui šalių, priklausomų nuo maisto ir energijos importo, gaunančių vidutines ar žemesnes pajamas kyla padidėjusi pilietinių neramumų rizika. Tikėtina, kad dėl to padidės politinis nestabilumas, geostrateginės konkurencijos kovos pasaulyje. Migrantų srautai dėl plintančio bado didės. Pasigendu politinių sprendimų paieškų dėl maisto kainų augimo Lietuvoje.

Plačiau
Image description

Principas „svarbiausia – energijos vartojimo efektyvumas“ yra aktualus kaip niekada ir turėtų būti taikomas visuose sektoriuose ir visoms politikos kryptims. Turime išsikelti aukštesnius atsinaujinančiųjų išteklių energijos ir energijos vartojimo efektyvumo tikslus. Augančios iškastinio kuro kainos ypač skaudžiai paliečia pažeidžiamus namų ūkių vartotojus, kurie didelę savo visų pajamų dalį išleidžia sąskaitoms už energiją. Kainų reguliavimo mechanizmai gali padėti apsaugoti vartotojus ir mūsų ekonomiką.

Plačiau

Tikiuosi, kad šie mano darbotvarkėje iškelti #PolitikosPrioritetai apčiuopiamais rezultatais pasieks Lietuvos žmones svarbiausiose, labiausiai jų gyvenimus liečiančiose maisto, energijos kainų, saugumo, gyventojų pajamų ir kitose srityse.

Bronis Ropė,

Europos Parlamento narys

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras
Gedimino pr. 28 (506 kab.), LT-01104 Vilnius
+370 5 2077821, +370 674 51043 / [email protected]


Biurų kontaktus visose Lietuvos apskrityse rasite

www.rope.lt
Facebook
If you want to unsubscribe, click here.
Sender.net