Is this email not displaying correctly? View it in your browser.
Image description

Brangūs Lietuvos žmonės,

į mane kreipiasi mūsų šalies gyventojai, žemdirbiai, verslininkai su klausimais apie kylančias energijos kainas. Kokie finansiniai šaltiniai gali padėti įsirengti didesnius nuosavos atsinaujinančios energetikos pajėgumus? Kaip protingai sutaupyti energiją? Kurie energijos šaltiniai brangsta, o kurie ne? Kas kaltas dėl pabrangusios energijos? Šiuos ir kitus aktualius klausimus pristatau savo naujienlaiškyje. 


Image description

Gamtinių dujų lobistams paranku skleisti mitą, kad energija brangsta dėl Žaliojo kurso mokesčių ir įtikinėti gyventojus, kad pigiausia energija – tai dujos iš kaimynų. Tiek Lietuva, tiek ir ES šalys vis dar yra stipriai priklausomos nuo dujų. Rusija deda visas pastangas, kad išplėstų dujų vartojimą, kad nesivystytų Europos atsinaujinančios energetikos projektai. Energijos kainų kilimas lygu dujų kainų krizei ir vienintelis būdas ją spręsti – tai mažinti dujų vartojimą, didinant vartojimo efektyvumą ir keičiant dujas atsinaujinančiais ištekliais.

PlačiauEPulsas laidos įrašas
Image description

Nuoširdžiai dėkoju, kad atsiliepėte į mano kvietimą pateikti siūlymus Europos kovos su vėžiu planui. Atsižvelgdamas į Jūsų siūlymus, Europos Parlamente rugsėjo 14 d. pateikiau pataisas Kovos su vėžiu plano projektui. Daugelis Jūsų atkreipėte dėmesį į sudėtingą situaciją, siekiant gauti paslaugas regionuose, į skirtumus tarp Lietuvos ir kitų šalių, į būtinybę pagerinti patikrų ir paslaugų prieinamumą pasibaigus gydymui. Akivaizdu, kad aktualus poreikis atnaujinti amžių profilaktinėse vėžio programose, svarstyti brangių žymenų tyrimų kompensavimą, reabilitacijos prieinamumą, gydymo iššauktų gretutinių ligų profilaktiką.

Plačiau
Image description

Iš 2021-2027 m. ES Sanglaudos fondo Lietuvai yra numatyta suteikti apie 6
mlrd. Eur paramos, kurios 30 proc. turi būti skiriama klimato kontrolės  priemonėms. Tai puikus investicinis šaltinis renovacijos programoms. Iš Atsigavimo ir Teisingo perėjimo fondų Lietuvai atitenka virš 3 mlrd. Eur, iš kurių 37 proc. investicijų taip pat turi būti nukreipta į klimato kontrolės priemones. Nuo 2025 metų turi pradėti veikti socialinis klimato fondas, kurio lėšomis valstybės narės galės padėti piliečiams finansuoti investicijas į naujas šildymo ir vėsinimo sistemas.

Plačiau
Image description

Kylant energijos kainoms, didės ūkininkavimo išlaidos, brangs žaliaviniai žemės ūkio produktai. Perdirbimo pramonė irgi naudoja energijos išteklius. Jų gaminamos produkcijos savikaina stipriai auga. Maisto produktų kainos jau dabar yra pakilusios. Po mėnesio, kito matysime visos šios situacijos padarinius. Siekiant sušvelninti produkcijos kainų kilimą, ES investicijas būtina paskirstyti neapeinant žemės ūkio.

Plačiau
Image description

Iš kur Lietuva grąžins tuos 2,2 mlrd. Atsigavimo fondo lėšų? Pirmiausia turiu pabrėžti, kad tai nėra investicijos iš daugiamečio ES biudžeto, kurį sudaro valstybių narių įnašai. Tai yra skolintos lėšos. Kaip jas grąžinsime? Tai priklausys nuo to, kaip sugebėsime pertvarkyti savo ekonomiką. Juk toks ir šios „paskolos“ tikslas – padėti prisitaikyti prie pokyčių ir tapti atsparesniais įvairioms krizėms. Ar šios lėšos taps našta ateinančioms kartoms, ar vis tik naudą iš jų gausime didesnę už kaštus, tai priklausys nuo to, kaip sugebėsime juos investuoti.

Plačiau
Image description

Rugsėjo 15 d. Europos Parlamente vyko debatai dėl Europos padėties. Šį renginį kasmet rekomenduočiau stebėti visiems, nes tai yra puiki galimybė vieną kartą metuose per labai trumpą laiką susipažinti su varbiausiomis ES aktualijomis, itin gyvai jausti ES reikalų pulsą. Mano manymu, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen teisingai įvardino sėkmingai pasirinktas ES veikimo kryptis. O kas metiniame EK pirmininkės pranešime buvo nutylėta?

Plačiau
Debatų apie padėtį ES įrašas
Image description

Kas dvejus metus Europos Parlamentas sukviečia jaunuosius europiečius diskutuoti, kokią Europos Sąjungos ateitį įsivaizduoja jauni žmonės, ko jie trokšta, kokių sprendimų tikisi. Mano kviesta jaunimo delegacija iš Lietuvos Strasbūre jaunimo renginyje EYE2021 spalio 8-9 dienomis aktyviai dalyvavo formuojant ES politikos gaires. Dėkoju jaunuoliams už aktyvumą ir linkiu sėkmės kuriant tokią Europą, kokios norime patys. 


NAUJAUSIA INFORMACIJA APIE PAKEITIMUS
DĖL 

EUROPOS KOVOS SU VĖŽIU PLANO

Image description

Tikiuosi, kad šie mano darbotvarkėje pačių rinkėjų iškelti #PolitikosPrioritetai apčiuopiamais rezultatais pasieks Lietuvos žmones svarbiausiose, labiausiai jų gyvenimus liečiančiose – sveikatos, pajamų, saugumo, socialinės politikos ir užimtumo srityse!


Su sveikatos linkėjimais

Bronis Ropė,

Europos Parlamento narys

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras
Gedimino pr. 28 (506 kab.), LT-01104 Vilnius
+370 5 2077821, +370 674 51043 / [email protected]


Biurų kontaktus visose Lietuvos apskrityse rasite

www.rope.lt
Facebook icon
If you want to unsubscribe, click here.
Sender.net