minint Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, linkiu mūsų visuomenei pilietinės brandos ir vienybės. Nors vis dar esame stipriai apriboti pandemijos – apsaugokime savo vertybes, socialinį teisingumą ir jautrumą, puoselėkime galimybę Lietuvoje klestėti tiek jauniems, tiek senoliams, tiek sostinėje, tiek gražios lietuviškos gamtos apsuptame kaime.
Tegul kiekvienas Lietuvos žmogus mums būna brangus ir išgirstas. Ir te nelieka pamirštas nė vienas, kad ir kokioje padėtyje jis bebūtų atsidūręs. Mūsų jautrumas, atjauta ir rūpestis yra mūsų Tautos stiprybė. Laisvės dvasia mumyse. Juk tikroji Laisvė visuomet eina išvien su Atsakomybe.
Pamažu pavasarėjant siunčiu Jums savo žiemos veiklos naujienlaiškį, kuriame dalinuosi Lietuvai svarbiausiomis žiniomis iš Europos Sąjungos.
Europa pagaliau visuotinai ima pripažinti griežtesnės alkoholio kontrolės būtinybę vardan mūsų pačių – europiečių – gerovės. Sunku tuo patikėti, bet tai vyksta! Pagaliau Europos politikai atsispyrė alkoholio pramonės lobizmui ir imasi Europos mastu sekti pavyzdžiu, kurį parodė Lietuva, kai buvusi vyriausybė, nepaisant milžiniško lobizmo, alkoholio pramonės, žiniasklaidos, politinių oponentų spaudimo, patyčių ir kritikos, vis tik didele apimtimi sistemiškai pritaikė Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas dėl alkoholio prekybos ribojimų.
Sveikesnio, švaresnio maisto poreikis auga. Taip pat visi jau žinome apie Europos pasirinktą žaliojo kurso kryptį. Ekologinio ūkininkavimo kelias, ypač Lietuvoje, nėra lengvas. Jame labai svarbu praktiniai finansiniai aspektai, galimybės gauti sąžiningą ir nediskriminuojančią paramą. ES finansavimo gaires, terminus, sąlygas pristačiau vasario 26 d. AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Ekologinio ūkininkavimo šiandiena ir perspektyvos“.
Iki 2030 m. siekiama išsaugoti 3 mln. gyvybių! Europos Komisija pristatė Europos kovos su vėžiu planą. Tai pagrindinis šios Komisijos pasirinktas sveikatos srities prioritetas. Iš viso kovos su vėžiu veiksmams planuojama skirti 4 mlrd. eurų. Kokios konkrečios priemonės reikalingos Lietuvai? Europos Parlamento Kovos su vėžiu komitete bandome išjudinti Lietuvos ir visos Rytų Europos žmonėms gyvybiškai reikšmingus klausimus, susijusius tiek su prevencija, tiek su diagnostikos, gydymo prieinamumu.
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Astravo elektrinės saugumo. Joje įvardinti įpareigojimai ir reikalavimai šio projekto atžvilgiu. Nuo pat 2015 m. man teko inicijuoti diskusijas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, rengti įvairius renginius Astravo klausimais, kada tai tikrai nebuvo taip madinga. Apgailėtina, bet tuomet šių iniciatyvų kiti Lietuvos europarlamentarai nepalaikė.
Siekiant padėti smulkioms ir vidutinėms įmonėms įveikti COVID-19 sukeltą krizę, 2020 m. gruodį Europos Parlamente priėmėme rezoliuciją, kuria Europos Parlamento nariai ragina švelninti šioms įmonėms taikomus reikalavimus ir remti jų atsparumą. Siūlome mažinti biurokratinę naštą ir diegti inovacijas smulkiam ir vidutiniam verslui. Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, mažoms ir vidutinėms įmonėms būtina padėti įdiegti ir taikyti elektroninės prekybos sprendimus.
Paskelbti mano organizuoto konkurso vaikams ir jaunimui „Kas man yra ekologija“ laimėtojai
Tikiuosi, kad šie mano darbotvarkėje pačių rinkėjų iškelti #PolitikosPrioritetai jau greitai duos dar labiau apčiuopiamus rezultatus žmonėms svarbiausiose, labiausiai jų gyvenimus liečiančiose – sveikatos, pajamų, saugumo, socialinės politikos ir užimtumo srityse!
Su sveikatos linkėjimais
Jūsų Bronis Ropė,
Europos Parlamento narys
Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras Gedimino pr. 28 (506 kab.), LT-01104 Vilnius +370 5 2077821, +370 674 51043 / [email protected]
Biurų kontaktus visose Lietuvos apskrityse rasite