Kviečiame moteris pasirašyti kreipimąsi prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą. Sutarties šalininkai užtikrintai kalba visų Lietuvos moterų vardu, todėl būtent moteris kviečiame pasakyti, kad ne visos iš tiesų palaiko šį dokumentą.
Vienas iš aktualiausių gender ideologiją į teisinę sistemą diegiančių politinių klausimų – Stambulo konvencijos ratifikavimas. Jis bet kuriuo metu gali pasirodyti Seimo darbotvarkėje ir užteks vieno balsavimo, kad Lietuvos įsipareigotų konvencijos nuostatos įgytų aukštesnę galią nei mūsų įstatymų. Todėl tas, kurios anksčiau nepasirašė, kviečiame pasirašyti viešą moterų kreipimąsi prieš šio dokumento ratifikavimą, o visus kitus – pasidalinti nuoroda į kreipimąsi su pažįstamomis.
Kodėl pasisakome prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą ir kviečiame atšaukti jos pasirašymą?
- Nesutinkame su ideologizuotu istorinės praeities vertinimu, supriešinančiu vyrus ir moteris, akcentuojančiu nevisavertę moterų pažangą ir stiprinančiu stereotipą, kad moterys yra silpnos ir priklausomos nuo vyrų. Nepritariame iš šio vertinimo kylantiems neteisingiems apibendrinantiems konvencijos teiginiams apie išimtinį vyrų smurtą moterų atžvilgiu.
- Stambulo konvencija teigia, jog vyras smurtauja prieš moterį dėl jos lyties, t. y. dėl to, kad ji yra moteris. Tokia prielaida nėra pagrįsta jokiais moksliniais tyrimais. Tuo tarpu sisteminius smurtą skatinančius reiškinius (alkoholizmą, nedarbą, skurdą ir pan.) Konvencija palieka nuošalyje.
- Konvencija numato pareigą medžiagą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis” įtraukti į visas privalomo vaikų ugdymo programas.
- Pagal konvenciją diskriminavimu galėtų būti laikomas atsisakymas pripažinti asmens pageidaujamą „socialinę lyties tapatybę“ privačioje ir viešoje sferose (įskaitant švietimo ir ugdymo įstaigas). Taip didelei daliai Lietuvos piliečių būtų atimta teisė vadovautis prigimtine (biologine) lyties samprata, o su tuo nesutinkantys galėtų būti persekiojami „už diskriminaciją“.
- Iš Konvencijos teksto matyti, kad ją ratifikavus, vienus mąstymo stereotipus privalomai keistų kiti, o laisvė vadovautis „savo galva“ būtų ribojama, siekiant paversti Lietuvos gyventojus vienodais „pažangiais žmonėmis“.
Su visu kreipimosi tekstu susipažinti ir jį pasirašyti GALITE ČIA.
Plačiau apie tai, kur pasiklydo feminizmas, galite paskaityti LVI valdybos narės Kristinos Zamarytės-Sakavičienės tekstą „Feminizmas – prieš vyrus, prieš šeimą... ir prieš moteris?“. „Paneigusios lyčių skirtumus, feministės atsisakė ir „stereotipinio“ lyčių papildomumo šeimoje: moterims vyras nereikalingas, tėvo figūra vaikui nebūtina, nesvarbu, kokios lyties asmenys kuria šeimą. Tačiau kartu jos reikalauja lyčių kvotų Vyriausybėse ir vadovaujančiose tarybose. Lyg ne vaikai, o sprendimai gimtų iš skirtingų lyčių sąjungos. […] Moterims primetami nauji stereotipai, kurie nebūtinai joms atrodo prasmingi, naudingi ar patrauklūs.“ Visą straipsnį SKAITYKITE ČIA.