Is this email not displaying correctly? View it in your browser.
Image description

Gerbiami Lietuvos žmonės,

linkiu, kad prasidėję Naujieji 2021-ieji metai kiekvieną iš mūsų užpildytų jėgomis ir entuziazmu naujiems bendriems siekiams Lietuvos labui. Siunčiu savo Europos Parlamento rudens sesijos veiklos naujienlaiškį, kuriame dalinuosi svarbiausiomis žiniomis iš Europos Sąjungos Lietuvos žmonėms.

Image description

Pagaliau po pusantrų metų vykusių derybų Europos Sąjungos Vadovų Taryba priėmė sprendimą dėl Europos Sąjungos ateities. Lietuvai svarbiausi du priimti dokumentai. Tai 2021-2027 m. daugiametė ES finansinė perspektyva, pagal kurią Lietuvai atiteks apie 11,5 mlrd. eurų iš ES biudžeto per tris pagrindines programas: paramą žemės ūkiui, sanglaudai (regionų vystymuisi, renovacijai, infrastruktūrai ir pan.) ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymui. Taip pat sutarta dėl paramos 2021-2024 m., kurią sudaro dvi pagrindinės – atsigavimo ir atnaujinimo programos. Pagal šias programas Lietuva papildomai gaus apie 4 mlrd. eurų.

Plačiau
Image description

Europos Sąjungos Vadovų Taryba priėmė išvadas dėl Astravo atominės elektrinės, kviesdama Europos Komisiją ištirti galimas priemones užkirsti kelią komerciniam elektros importui iš nesaugių atominių elektrinių. Tai stiprus politinis signalas, kuris, tikėtina, atgrasys Rusijos „Rosatom“ korporaciją toliau plėsti Astravo atominės elektrinės projektą ar ateityje vystyti naujus atominius projektus prie ES sienos.

Plačiau
Image description

2021-2022 metais Lietuvos ūkininkai galės pasinaudoti didžiausia europine parama. Lietuvą pasieks papildomai beveik 140 milijonų eurų iš atsigavimo fondo. 2021 m. Lietuvai bus skirta daugiau nei 41 milijonas, o 2022 m. – daugiau nei 98 milijonai eurų. Ši parama turi būti panaudota 2021-2022 metais, todėl labai raginu ūkininkus nepraleisti progos ir jau šiais metais atidžiai sekti kvietimus paramai gauti. Susigriebus vėliau – šios paramos nebeliks, ir nuo 2023 metų bus galima tikėtis tik sumažėjusios Kaimo plėtros programos paramos.

Plačiau
Image description

Europos Parlamentas užsibrėžė tikslą – iki 2030 m. panaikinti benamystę Europos Sąjungoje. Europos Parlamento Žaliųjų/ELA politinė grupė inicijavo peticiją, raginančią Europos Komisiją kuo skubiau parengti konkrečių priemonių planą, leidžiantį įgyvendinti šią Europos Parlamento poziciją.

Plačiau
Pasirašyti peticiją
Image description

Visiems europiečiams yra gyvybiškai svarbus nenutrūkstamas sveiko, saugaus ir įperkamo maisto tiekimas, skirtingai nei daugelio kitų ūkio šakų produkcijos. Prisiminkime, medicininių kaukių dėžutė, kainavusi iki 3 Eur, prasidėjus COVID-19 pandemijai pabrango iki 46 Eur. Įsivaizduokite, jeigu dėl produktų trūkumo vietinėje rinkoje dešimtimis kartų pradėtų brangti importuojamas maistas? 

Plačiau
Image description

Dvi dienas vykusiame tarptautiniame „Agro-maisto 2020 forume“ buvo teikiami netradiciniai problemų sprendimo pasiūlymai, žemės ūkio transformacijos vizija. Daug gerų žodžių išsakyta skaitmenizacijos teikiamoms galimybėms, pristatyti mėsainiai iš mėgintuvėlio, europietiškais vabzdžiais maitinamo pasaulio perspektyva... Viskas puiku, progresyvu. Tačiau kai kuriems žemės ūkio sektoriams esant ant išnykimo ribos – nauji žaliojo kurso reikalavimai, neatlikus namų darbų, gali būti pražūtingi.

Plačiau
Image description

Susirgimų skaičiai Europoje atrodo vis didesni, tiesą sakant – labai rimtai bauginantys. Kalbu apie vis dažniau diagnozuojamą lėtinę ligą –
vėžį. Žinoma, kad bent 40 proc. susirgimų būtų galima išvengti. Mano misija Europos Parlamento Kovos su vėžiu komitete – atverti Europos institucijų duris Lietuvai, kad mūsų, Lietuvos pacientų, gydytojų, mokslininkų balsas šioje srityje būtų aiškiai girdimas ir ginamas. Nors komitetas dar tik pradėjo savo darbą – jau turime gerų žinių Lietuvai ir kitoms Rytų Europos šalims.

Plačiau
Image description

Mano inicijuotas pataisas, kuriomis buvo siekiama suvienodinti ES tiesiogines išmokas žemdirbiams, palaikė 244 Europos Parlamento nariai. Tokio stipraus palaikymo Lietuvai itin reikšmingas išmokų suvienodinimo klausimas sulaukė pirmą kartą, deja, šių balsų
nepakako, kad ūkininkų diskriminacija būtų nutraukta. Vienintelė Žaliųjų/ELA frakcija vieningos ir teisingos Europos idėją iškėlė aukščiau nacionalinių interesų ir 100 proc. palaikė pataisas dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo.

Plačiau
Image description

Žaliasis kursas yra strateginis dokumentas, kuris nurodo pagrindines Europos vystymosi kryptis ir iššūkius. Europa pradeda atsilikti skaitmenizacijos srityje ir dėl to praranda rinkas. Besikeičiantis klimatas jau daro milžinišką poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui – patiriami didžiuliai nuostoliai, didelę žalą patiria žemės ūkis ir su juo susijusios ūkio šakos, su tuo labai susiję ir galimi produkcijos kainų svyravimai. Prarandamos gyvūnų ir augalų rūšys, pagaliau – tai veikia mūsų sveikatą. Kurdama tvarius, naujausiomis technologijomis pagrįstus ir palankius klimatui bei aplinkai produktus bei paslaugas, Europa nori išsiskirti bei sukurti savotišką prekės ženklą.

Plačiau

Tikiuosi, kad ši informacija Jums yra aktuali ir naudinga. Ir toliau stengsiuosi įnešti kuo daugiau aiškumo ir didžiausios naudos mūsų šaliai Europos Sąjungos politikoje, kad Lietuvos atsigavimas nuo pandemijos, mūsų žmonių pajamų stabilizavimas ir augimas, atokesnių regionų ir kaimo vystymasis turėtų geresnį finansinį pagrindą. Kviečiu bendradarbiauti, bendrauti, diskutuoti, teikti pasiūlymus, būkime aktyvūs #SavoKraštoŠeimininkai ir #PilnateisiaiEuropiečiai.


Su sveikatos linkėjimais

Jūsų Bronis Ropė,

Europos Parlamento narys

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras
Gedimino pr. 28 (506 kab.), LT-01104 Vilnius
+370 5 2077821, +370 674 51043 / [email protected]

Biurų kontaktus visose Lietuvos apskrityse rasite

www.rope.lt
Facebookicon
If you want to unsubscribe, click here.
Sender.net